Dekorasyonda Siyah Renk

Modern detaylardan fazla uzaklaşmadan dekorasyonunuzun hem lüks hem de şık olmasını istiyorsunuz, fakat dekorasyonunuza bu etkiyi nasıl katacağınızı bir türlü keşfedemediniz. Öyle ise yine hayalinize ilham olacak muhteşem bir dekorasyon önerisi ile karşınızdayız!

Sizce lüksün ve şıklığın rengi var mıdır? Tabii ki her rengin kendine özgü bir güzelliği vardır. Ancak, siyah öyle bir renk ki, başlı başına lüksü ve şıklığı simgeleyen güçlü renklerden biridir. Siyahı yönetmek biraz ustalık istese de doğru detaylar bir araya getirildiğinde, yaşam alanlarınızda lüks ve oldukça şık bir ambiyans oluşturabilirsiniz.  

Siyah Oturma Odası Dekorasyonu

Yaşam alanlarının en çok vakit geçirilen bölümlerinden biri olan oturma odalarını yenileme zamanı! Daha şık daha maskülen bir etki için cesurca davranıp, salon dekorasyonunuzu siyah renge teslim edin. Radikal bir karar ile zemin ve duvarlarda siyah kullanacaklara ufak bir tüyo verelim; eğer salonunuz fazla güneş almayan bir cephedeyse, duvar ve zeminde siyah rengin baskın olmasından kaçının. Gün ışığı pek alamayan oturma odaları, birbirine uyumlu siyah ve tonları ile eşleşmediğinde iç karartıcı olabiliyor. Ahşap parkelerin olmazsa olmazı halılar! Zemin rengini değiştirmekte henüz karar veremediyseniz, siyah halı modellerinden yardım alabilirsiniz. Siyah kanepelerin üzerine kontrast renklere sahip kırlentlere yer verebilirsiniz. Örneğin, siyah köşe koltuğunuzda konumlandıracağınız gri kırlent ya da sarı dekoratif yastıklar hem siyah oturma odası dekorasyonunuzu, ufak ufak ekleyeceğiniz renk oyunları ile bir parça hareketlendirecek hem de konformist bir görünüm sunacaktır. 

Sonraki makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

TEPEYE DÖN